İade Prosedürü

İade Prosedürü


ELİXİR DE FLORA İADE PROSEDÜRÜ

İnternet sitemizden almış olduğunuz ürünleri ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış, kullanılmamış olmaları halinde, orijinal ambalajı içerisinde teslim tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde iade edebilirsiniz;

Siparişinizde iadesini yapmak istediğiniz ürünleri Elixir De Flora’dan size gönderilen kutu/poşete yerleştirmeniz gerekmektedir.
Ürünler, orijinal ambalajında ve zarar görmemiş şekilde iade edilmelidir. Ürün ile teslim edilen hediye ve aksesuarlar da iade ile birlikte gönderilmelidir.
Cayma hakkını kullandığınıza ilişkin bildirimi yönelttiğiniz tarihten itibaren on (10) gün içinde ürünü Elixir De Flora’ya geri göndermeniz gerekmektedir.
İade kargonuz Elixir De Flora deposuna teslim edildiğinde müşterilerimiz iade edilmek istenen ürünlerin teslimatının ve ücret iadesinin yapıldığına dair e-mail ile bilgilendirileceklerdir.
Ürünlerin ambalajının açılmadığı, hediye ve tüm aksesuarlarıyla gönderildiği durumlarda;

On dört (14) günlük cayma hakkı çerçevesinde değerlendirilen ürün/ürünler doğrudan iade alınacak, iade edilen ürüne ilişkin tüm ödemeler, cayma hakkını kullandığınıza ilişkin bildirimin Elixir De Flora’ya ulaştığı tarihten itibaren on dört (14) gün içinde satın alma işlemini yaparken kullanmış olduğunuz ödeme aracına iade edilecektir.
On dört (14) günlük yasal sınırı geçen iade isteklerinde talebinizin haklı bulunması durumunda, iade edilen ürüne ilişkin tüm ödemeler, cayma hakkını kullandığınıza ilişkin bildirimin Elixir De Flora’a ulaştığı tarihten itibaren on dört (14) gün içinde satın alma işlemini yaparken kullanmış olduğunuz ödeme aracına iade edilecektir.
On dört (14) günlük cayma hakkı süresini geçen ürün iade istekleri, sadece Elixir De Flora Müşteri İlişkileri Yönetimi onay verdiği takdirde yapılabilmektedir.
Alıcı veya siparişi teslim alan üçüncü kişi, yukarıda belirtilen olağandışı bir durumla karşılaşmaları halinde, izleyecekleri prosedürü info@elixirdeflora.com adresine e-posta ileterek de öğrenebilir.
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim almadan önce kargo firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız. Tutanak tutturmamanız durumunda, ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.
Cayma hakkının kullanımında, Elixir De Flora’nın iade için belirttiği taşıyıcı aracılığıyla malın geri gönderilmesi halinde, tüketici iadeye ilişkin masraflardan sorumlu tutulamaz. Elixir De Flora’nın ön bilgilendirmede iade için herhangi bir taşıyıcıyı belirtmediği durumda ise, tüketiciden iade masrafına ilişkin herhangi bir bedel talep edilemez. İade için ön bilgilendirmede belirtilen taşıyıcının, tüketicinin bulunduğu yerde şubesinin olmaması durumunda Elixir De Flora, ilave hiçbir masraf talep etmeksizin iade edilmek istenen malın tüketiciden alınmasını sağlamakla yükümlüdür.
Kişiselleştirilmiş ürünler iade edilemez.
Hediyeler aşağıda bulabileceğiniz açıklamalara göre, sevk irsaliyesiyle birlikte iade edilebilir.
Cayma hakkı süresi olan 14 (on dört) günlük süreden sonra form edilmek istenen ve iade prosedürüne uygun ürünler için iade yapılırken kargo ücreti kesilecektir.
Bazı ürünler Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15.maddesi uyarınca cayma hakkının istinasını oluşturmaktadırlar. İstisna kapsamındaki ürünler aşağıda yer almaktadır.
Özellikle belirtmek isteriz ki, yukarıda da açıklandığı üzere, niteliği itibariyle kozmetik ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

EK:1 / 6502 Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun uyarınca yayınlanan 7 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği

Madde – Cayma Hakkı Kullanılamayacak Mal/Hizmetlerin tam Listesi
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
i) Tesliminden sonra ambalajı açılmış olan parfümler.